Konuşmadan Anlaşmak

kızgınlık 

Konuşmadan Anlaşmak
 
Arkadaşlar, bazen insanların ne düşündüklerini veya ne hissettiklerini tek bir kelime bile, etmelerine gerek kalmadan, yüzlerine bakarak anlayabiliriz.
 
kaş göz işareti 


Bu bakışları da, onların ifadeleri olarak isimlendiririz...
 
El, kol ve yüz hareketlerimizi düşünelim. Yine kendine özgü dilleri olan beş duyu organımız da konuşmadan anlaşabilmemizde yardımcı oluyor bizlere...
 
öfkeli
Ruh halinize göre yüz ifadesi 
 
Yeryüzündeki insanlar, birbirleriyle gülümseyerek selâmlaşırlar. Her insan, kaşları çatmanın ne anlama geldiğini bilir. Yine neşeli veya üzgün iseniz ya da birinden dolayı kızgınsanız yuzunuz unu mutlaka belli edecek ve sizi ele verecektir.
 
 


Resimlerde yüz ifadesi 
 
Ressamlar yüz resimleri çizerek, insanlar hakkında bize çok sey anlatırlar. Bir yuz, biraz şakacı ya da kızgın görünebilir. Bu bize şahsın gerçekte neye benzediğini anlatır ve bir ressam çizgilerinde bu ifadeyi yakalamaya çalışır. Bunu da genellikle çizgi filmler, karikatürler aracılığıyla yapar. Fakat ressamlar, bir kişinin duygularını yansıtan açık bir fikri vermek için, küçük bir ifadeyi abartılı bir şekilde verirler mesela kızgın bir köpeği ya da şaşkın bir kediyi çizmek için, bazı özel yöntemler kullanırr ressamlar. Resimdeki karikatür çizimlerinde verilen bu püf noktaları da sizlere önemli ipuçları olacak ve bunları resimlerinizde kullanabileceksiniz.
 

işaret dili

Anlıyormusun 
 
Yabancı bir ülkede olsaydınız, nasıl konuşulacağını da bilmiyorsanız, ne yapardınız? Şöyle aynı dili konuşabileceğiniz insanlarla karşılaşmayı umut etmektense, başka anlaşma yollarını denerdiniz herhalde. Yani vücut dilimizle konuşmayı deneyecektiniz. Vücut diliyle de ellerimizi, kollarımızı hareket ettirecek, belki de omuzlarımızı silkeleyerek isteğimizi dile getirmeye çalışacaktık. Dunlar gibi yüz ifadelerimizi, jest ve hareketlerimizi kullanarak da diğer insanların ne demek istediğini anlamış olacaktık...Şimdi yandaki resimlerde, bazı anlaşma şekilleri verilmiş durumda. Siz de bunları dikkate alarak ya da bu şekilde anlaşma hakkında daha geniş bilgi toplayarak, bir nevi sessiz anlaşmayı sağlayabilirsiniz. Hatta bunu kendi aranızda oynayacağınız “Hadi Anlat Bakalım” gibi oyunlarla da geliştirebilirsiniz. 


 

+5

Yorumlar 8

coşkun
coşkun Tarih 1 Mayıs 2017 18:32
anguished [hide][/hide]desr çıkarmak
herkes bilsin öğrenmeyi ders çıkarın..


herkws ders çikarsın öğrenin cocuklar
size güveniyorum  smiley  bay kissing_heart 
ziyaretçi
ziyaretçi Tarih 8 Ağustos 2017 21:42

çok güzel tşk bowtie 
mahmut
mahmut Tarih 8 Ocak 2018 12:27
şllşllşllşlşşşşlllşşşlklklkooklıokooooooooooooomökjııuhuhubhhggftyygrdesffrrghj
umlopşiü.çöjjıl.,şjjbdFJYALJJSDvvhpüğ,Ş.çöooıuytvgolja
Mychaeldek
Mychaeldek Tarih 22 Ağustos 2018 21:27
Народ кому интересно нашла уникальный торрент плеер Kino-Torrent версия PRO Все фильмы, сериалы и мультики в одной программе - просмотр и скачивание. Бесплатно и без рекламы. Быстрый поиск по всему рунету. Обновления фильмов точно в день выхода в кинотеатрах. Сегодня добавленно: "Мег: Монстр глубины" "Днюха!" "Mamma Mia! 2" Скачать Kino-Torrent версии стандарт можно с офф сайта: KinoTorrentSetup Скачать Kino-Torrent версии PRO (Nulled) можно здесь: KinoTorrentPro
Yorum ekle

Yorum ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız