Giriş
Kapat

Çocuklar maratonda ter döktü

Güncel Haberler

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İBB Çocuk Meclisi, İBB Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen 3.İstanbul Çocuk Maratonu’na katılarak renkli görüntülerin yaşanmasını sağladı.

Mirâc Kandili

Güzel Dinimiz

"Mîrac; aklın bittiği, Îmanın başladığı yerdir".
"Mîrac gecesi, ızdırab ve sevincin bir arada yaşandığı gecedir".

 Nasıl sevmiyeyim ki, bedenimde canımsın,
Hürmetine var oldum, sebebi hayatımsın.
Damarımda kanımsın, bana benden yakınsın,
Sen âşıklara mâ'şûk ve hep canlara cânân.

17 Nisan'da Okullar Tatil mi?

Güncel Haberler

  17 Nisan'da okullar tatil mi? Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği bu sorunun yanıtı gecikmedi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum oylamasından sonra 17 Nisan Pazartesi günü okulların 1 gün tatil edildiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, referandum sonrası 17 Nisan günü okulların tatil edileceğini açıkladı. Sivas’ın Zara ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, "Referandum nedeniyle 17 Nisan’da okulların tatil edildiğini belirterek, "16 Nisan’da halk oylamasını yapıyoruz. 16 Nisan’da yapacağımız sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi, okullarımızın düzeninin sağlanabilmesi ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakanımızın talimatı üzerine 17 Nisan’ı tatil etme kararı aldık" dedi.

En Küçük Nedir ?

Bilim ve Teknoloji

 Dünyadaki herşey,  okyanuslardan dağlara, otlardan böceklere , ağaçlardan hertürlü hayvana ve hatta tüm kainat kimyasal maddelerden yapılmıştır. Bildiğimiz bilemediğimiz , gördüğümüz göremediğimiz herşey, gözle göremediğimiz "atom" lardan meydana gelmiştir.

Veremle Savaş

Sağlıklı Yaşayalım

 Verem tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Diğer adı “tüberküloz” olan bu hastalığın mikrobu keşfedilmeden önce, pek çok insan bu hastalıktan ölüyordu. Bu hastalığa karşı “ verem aşısı” geliştirildi. İnsanları veremden koruyan bu aşıya da B.C.G (verem aşısı) denildi. 

Besin Döngüsü

Canlıların Dünyası

 Tabiatdaki her şey hassas bir dengeyle birbirine bağlıdır. Bir bitki veya hayvan bir anda bir diğerinin yiyeceği oluverir; böylece, hiçbirşey boşa gitmemiş olur. insanlar, beslenme veya üretim için doğadan çok fazla şey alarak yada çevreyi kirleterek bu dengeyi bozabilirler.
Geri İleri

Çocuk Pınarı İçerik Katagorileri